odwiedź nasze salony akustyki słuchu

Al. Niepodległości 24/30, Mokotów, 02-653 Warszawa

tel. 22 290 60 40 zobacz mape


ul. Jadźwingów 9, Mokotów, 02-692 Warszawa

tel. 22 299 15 45 zobacz mape

zobacz mape  kontakt skype

NFZ logo

Posiadamy umowę z NFZ

Zapraszamy do naszego Centrum Terapii Słuchu

Warszawskie Centrum Terapii Słuchu SŁUCHMED zostało powołane w celu wczesnego rozpoznawania u pacjentów nieprawidłowości i zaburzeń narządu słuchu i mowy, skutecznego leczenia oraz rehabilitacji. Dla zapewnienia jak najwyższej jakości szerokiego wachlarza usług proponowanych naszym pacjentom, wszystkie konsultacje realizowane są przez wysokiej klasy specjalistów w nowocześnie wyposażonych gabinetach z bogatym zapleczem najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego.

Oferujemy między innymi:

 • Badania ABR i ASSR,
 • Fiberoskopię (badanie trzeciego migdałka u dzieci),
 • Otoemisję
 • Tympanometrię
 • Audimetrię tonalną
 • Audiometrię słowną
 • Konsultacje laryngologa, audiologa i foniatry
 • Aparaty słuchowe i systemy wspomagające słyszenie
 • Aakcesoria do aparatów słuchowych
 • Wizyty domowe

Oferujemy również szeroką pomoc w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem wszelkiego rodzaju dofinansowań i systemów ratalnych.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 

wcts glowna

Słuch starzeje się z nami

dr_Tomasz_Broda

Niedosłuch początkowo bywa niezauważalny - tłumaczy dr Tomasz Broda, specjalista z NZOZ Słuchmed

Z Tomaszem Brodą, kierownikiem Centrum Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacji Słuchu i Mowy „Słuchmed” w Lublinie, o tym, co robić, żebyśmy jak najdłużej mogli się cieszyć idealnym słuchem, rozmawia Monika Fajge, Kurier Lubelski.

Dlaczego wraz z upływem lat gorzej słyszymy?

Najbardziej znaną i powszechną przyczyną stopniowego pogarszania się słuchu jest wiek. Nasz aparat słuchowy starzeje się razem z nami. Niewielu jednak wie, że ubytek słuchu, wynikający ze starzenia się naszego organizmu, wcale nie pojawia się po 70., ale już po 25. roku życia. Pogarsza się o 5-10 decybeli w przeciągu ok. 15 lat. O tym, jak szybko zaczniemy odczuwać skutki pogarszającego się słuchu, decyduje m.in. skłonność naszego organizmu, predyspozycje genetyczne. Niektórzy do późnej starości mogą niemieć żadnych wyraźnych problemów ze słuchem. U innych proces ten może postępować bardzo szybko. Co ważne, niedosłuch początkowo bywa niezauważalny. Tacy pacjenci trafiają do specjalisty, bo znajomi czy rodzina zwrócili im uwagę, że niedosłyszą. Albo oni sami zaczynają mieć problemy z komunikacją.

Czy temu procesowi można jakoś zaradzić?

Bez dokładnych badan specjalistycznych trudno jest wdrożyć odpowiednie leczenie. Ze specjalistą na pewno powinny skontaktować się osoby cierpiące na nawracające stany zapalne uszu i wszyscy ci, których dotykają niepokojące objawy. Prawda jest jednak taka, że medycyna nie wynalazła jeszcze lekarstwa, które pozwoliłoby zatrzymać ubytek słuchu, wynikający z innej przyczyny niż zmiany zapalne i choroby ucha środkowego. Każdy z nas, prędzej czy później, będzie słyszeć gorzej. Lekarz może jedynie zalecić pewne działania ochronno-profilaktyczne. Leczyć można dopiero skutek.

Czytaj więcej...

Wada słuchu to nie wyrok

dr_Tomasz_Broda

Ważne, by wady słuchu wykryć jak najwcześniej - mówi dr Tomasz Broda, specjalista z NZOZ Słuchmed

Badania wskazują, że 1-2 na 1000 dzieci w Polsce rodzi się z niedosłuchem. Ale są też niedosłuchy, które pojawiają się później - od 3. do 5. roku życia, czy też w okresie dojrzewania. Te zwykle zauważają rodzice, przedszkolanki albo nauczyciele w szkole.

Na szczęście wszystkie dzieci, które przychodzą na świat, poddawane są przesiewowym badaniom słuchu (program wprowadzony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy). Dzięki tym badaniom, specjaliści mogą wykryć wadę słuchu w miarę wcześnie i ustalić sposób leczenia małego pacjenta.

W Lublinie hitem ostatnich dni okazały się zajęcia z logorytmiki, prowadzone przez NZOZ Słuchmed - Centrum Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacji Słuchu i Mowy – pierwsze takie w naszym regionie.

Logorytmika polega na połączeniu terapii logopedycznej z rytmiką i oddziaływaniu na sferę słuchową, słuchowo-ruchową i ruchową niedosłyszącego malucha – tłumaczy dr Tomasz Broda, kierownik NZOZ Słuchmed. Jej głównym celem jest korygowanie wad mowy i zaburzeń słuchu, a przy tym u wrażliwienie na cechy wspólne muzyki i mowy, takie jak: rytm, melodia, tempo, dynamika czy barwa dźwięku - tłumaczy.

Czytaj więcej...

Jak dbać o słuch i co zrobić, gdy słabo słyszymy

aktualnosc11 O tym, jak dbać o słuch i co zrobić, kiedy nie wszystkie dźwięki z zewnątrz już do nas docierają, z dr. n. med. Emilią Kątską, specjalistą laryngologii dziecięcej i audiologii z NZOZ Słuchmed w Lublinie, rozmawiała Monika Fajge.

Na jakie niebezpieczeństwa w dzisiejszych czasach narażony jest nasz słuch?
Najbardziej niebezpieczny dla słuchu jest hałas, zarówno przemysłowy, jak również - choć w mniejszym stopniu - uliczny. W grupie ryzyka - narażenia na hałas przemysłowy znajdują się np. maszyniści, pracownicy hut szkła i innych zakładów przemysłowych. Takie osoby mają zaleconą pracę w ochronnikach słuchu, a w trakcie ośmiogodzinnego dnia pracy powinny korzystać z przerw w cichych pomieszczeniach.

W grupie zagrożenia są również żołnierze, telefonistki, nawet muzycy.

Ostatnio zgłasza się też do Centrum Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacji Słuchu i Mowy coraz więcej nastolatków, którzy słuchają głośnej muzyki z przenośnych odtwarzaczy i używają małych słuchawek wkładanych do uszu.

Czytaj więcej...

Szumy uszne - diagnostyka i leczenie

Szumy uszne (Tinnitus) - wrażenie dźwiękowe słyszane jedynie przez pacjenta, nie wywołane przez zewnętrzny bodziec akustyczny, wrażenie fantomowego słyszenia.

Problem dotyczy ok. 10% dorosłych osób, liczba ta znacząco rośnie po 60 roku życia. W połowie przypadków szumy uszne występują razem z niedosłuchem.

Szumy uszne mogą być przyczyną: 

 • zaburzeń snu,
 • problemów z koncentracją,
 • stanów depresyjnych,
 • stałego niepokoju i poirytowania.

Szumy uszne nie są chorobą, a jedynie objawem. Diagnostyka szumów usznych musi zmierzać do wykluczenia schorzeń potencjalnie groźnych dla zdrowia i życia (np. guzy, choroby demielinizacyjne).

NZOZ SŁUCHMED, Centrum Diagnostyki, Terapii i Rehabilitacji Słuchu i Mowy, oferuje kompleksową diagnostykę audiologiczną oraz leczenie pacjentów z szumami usznymi i nadwrażliwością na dźwięki.

Dysponujemy specjalistami z zakresu audiologii, otolaryngologii i neurologii, nowoczesną aparaturą diagnostyczną (badania ABR, ASSR, OAE, UCL, AT), prowadzimy leczenie szumów usznych metodą TRT (Tinnitus Retraining Therapy), generatory (maskery) szumów, aparaty słuchowe z maskerami, leczenie dźwiękiem.

© 2015 ACS Słuchmed - dane kontaktowe, infolinia 801 000 819
projekt i wykonanie itp media